Magia srebrzystego globu, czyli jak wykorzystać wpływ Księżyca na nasze życie

Na koniec wpisu o bezsenności wspomniałam, że nie bagatelny wpływ na nasze życie ma Księżyc, na nasze zachowanie, zdrowie i urodę. Współcześnie mroki nocy rozświetlane są miliardami latarni, neonów i żarówek, mimo to srebrny glob wciąż wysyła na Ziemię swoje promienie, choć czasami giną one wśród tych wszystkich świateł. Ale jego wpływ na życie na naszej planecie nie zmienia się. Skoro tak, to nauczmy się mądrze wykorzystywać jego energię w każdym aspekcie naszego życia.
Pełnia Księżyca to odpowiednia pora na wizytę u fryzjera i kosmetyczki. Włosy szybciej przyjmą farbę, kolor będzie się dłużej trzymał i będzie intensywniejszy. Zabiegi kosmetyczne także przyniosą lepsze rezultaty.
Natomiast, gdy Księżyc zbliża się do Pełni musimy liczyć kalorie, bo szybciej wtedy przybieramy na wadze. Tak jak rośnie srebrna tarcza Księżyca, tak rośnie nam niepotrzebny tłuszczyk.
Ale gdy chcemy schudnąć najłatwiej nam to przyjdzie zrobić, gdy Księżyca będzie ubywać. Dobrze jest wtedy zacząć kuracje odchudzające. A także anty – cellulitowe.
Pełnia Księżyca sprzyja także miłosnym klimatom. To dobry czas na romantyczną randkę. Ale nie na czas ślubów. Pełnia nie rokuje na szczęśliwe pożycie małżeńskie. Najlepszy czas księżycowy na datę ślubu to Nów oraz I i II kwadra Księżyca.
Na łaskawość szefa w pracy najszybciej można liczyć w czasie Nowiu i IV kwadry Księżyca. To najlepszy czas, by prosić go o podwyżkę pensji lub skutecznie przekonać go, że należy nam się awans.
W Nowiu czujemy przypływ energii. Wspomóc mogą nas w tym dodatkowo perfumy o zapachach orzeźwiających, oraz kolory – czerwony i turkusowy, choćby w naszej garderobie codziennej.
W I kwadrze nie opuści nas dobra forma. Pomocne w tym będą perfumy o zapachach łagodnych z dodatkiem werbeny.
II kwadra to dobry czas na pokonywanie trudności. Mocne i orzeźwiające zapachy perfum dodadzą nam pewności siebie, a żółta czy pomarańczowa garderoba wpłynie na nas inspirująco.
W trakcie Pełni możemy być zmienni i wrażliwi, mogą się pojawić problemy ze snem. Używajmy wówczas perfum o uspakajających zapachach z dodatkiem geranium czy jaśminu. Niebieskie czy fioletowe ubrania też pomogą nam się wyciszyć. Kładąc się do łóżka pamiętajmy, by zasłonić okna, tak żeby promienie Księżyca nie padały bezpośrednio na nas.
III kwadra to dobry moment, by realizować odłożone plany lub nadrobić jakieś zaległości. Zapachy z nutą lawendową będą działać na nas stymulująco, a zielone i błękitne kolory garderoby pomogą nam się odprężać po dniu na pełnych obrotach.
W IV kwadrze Księżyca zazwyczaj tracimy energię, jesteśmy mniej przebojowi. Ale nie powinniśmy w tym czasie unikać ludzi i poddawać się depresji, musimy robić wprost przeciwnie. Rozbudzą nas do życia zmysłowe perfumy o zapachu konwalii, bzu lub fiołka. Wiśniowe i malinowe kolory naszych ubrań pomogą nam zregenerować siły.
Na koniec coś dla graczy na giełdzie. Kupować akcje najlepiej jest przed Pełnią Księżyca, a sprzedawać tuż przed Nowiem.
I tak oto srebrny Księżyc raz nam sprzyja, a raz nie. Warto więc zaglądać do księżycowego kalendarza.
A teraz zdradzę wam sekret. Gdy Księżyc będzie przechodził z I kwadry do II czyli będzie rosła jego tarcza, warto wyciągnąć ku niemu rękę z monetą i wypowiedzieć życzenie : niech przybywa mi pieniędzy, tak jak i ciebie przybywa. To działa, tylko nie zawsze pamiętam by to zrobić

Angelinaisone

Dodaj komentarz