Uroda

Czarna sukienka na każdą okazję? Jakie dodatki?

Kiedy nosić czarną sukienkę i co z nią nosić – Porady mody dla kobiet

  Każdy potrzebuje go-to czarna sukienka w swojej szafie. Po tym wszystkim, taki przedmiot można łatwo sparować z innymi ubraniami i jest to prawie konieczność, jeśli jesteś często zaproszony na przyjęcia koktajlowe i imprezy. Nawet jeśli może się wydawać, że nie ma wiele możliwości, jeśli chodzi o skromną czarną sukienkę, istnieje tak wiele sposobów, w których można dodać subtelne twisty, aby ten obowiązkowy kawałek wyróżniać. Przy wyborze, jaki rodzaj czarnej sukienki jest dla Ciebie, istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę: –

Kobieca sylwetka a czarna sukienka

Jeśli chodzi o wybór czarnej sukienki, najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest Twoja sylwetka. To, jaki rodzaj sukienki wybierzesz, będzie zależało od Twoich proporcji.

Tkaniny, z których wykonywane są czarne sukienki

Czarny jest jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów i może być sparowany z wszelkiego rodzaju nadrukami i tkaninami. Mimo to istnieją pewne tkaniny, które są bardziej odpowiednie dla czarnej sukienki. Należy pamiętać, że materiał sukienki może znacznie wpłynąć na poziom formalności stroju.

 • Wełna – Wełna to ciepła tkanina, która może być łatwo sparowana z klasyczną czarną sukienką i jest idealna na okazje w zimnej pogodzie.
 • Jedwab – Jedwab to bardzo luksusowa tkanina, która jest idealna na wieczorne okazje i może być łatwo sparowana z czarną sukienką.
 • Szyfon – Szyfon to lekki i przewiewny materiał, który również można łatwo sparować z czarną sukienką i jest świetny na letnią pogodę.
 • Bawełna – Bawełna to swobodna tkanina, która jest świetna do noszenia na co dzień i może być sparowana z czarną sukienką w bardziej formalnych ustawieniach.

Dodatki do czarnej sukienki

Podczas gdy sama czarna sukienka jest niezbędnym elementem garderoby każdej kobiety, akcesoria, które wybierzesz, mogą sprawić, że będzie jeszcze bardziej wyjątkowa i wyróżniająca się. Istnieje wiele różnych rodzajów akcesoriów, które można nosić z czarną sukienką i każdy z nich nada strojowi swój własny twist.

 • Buty – Czy bierzesz udział w formalnym wydarzeniu lub po prostu chcesz dodać twist do swojej czarnej sukienki, spróbuj sparować go z parą eleganckich sandałów lub szpilek.
 • Rajstopy – Jeśli chcesz dodać twist do swojej czarnej sukienki, a także uczynić go bardziej odpowiednie dla chłodnej pogody, spróbuj nosić rajstopy w innym kolorze lub wzór.
 • Kurtki – Kurtki są świetnym sposobem, aby dodać nowy akcent do swojej czarnej sukienki i są idealne na chłodniejszą pogodę.
 • Kapelusze – Czarna sukienka i kapelusz są świetną kombinacją dla bardziej formalnych wydarzeń i sprawiają, że świetna para.
 • Akcesoria – Inne akcesoria, które mogą być noszone z czarną sukienką to szaliki, torebki i torby.

Jakie paznokcie i kolor do czarnej sukienki

Wybierając jaki kolor pomalować paznokcie do czarnej sukienki, masz szeroki wybór opcji. Należy jednak pamiętać o rodzaju wydarzenia, w którym bierzesz udział oraz o formalności stroju. Kolor paznokci do czarnej sukienki należy dobrać tak by idealnie się komponowały z dodatkami, dobrze sprawdzają się paznokcie w kolorze czarnym, białym lub bezbarwne.

 • Formalne wydarzenia – Dla bardziej formalnych wydarzeń, spróbuj nosić czerwony lub różowy lakier z czarną sukienką.
 • Wydarzenia dzienne – Jeśli uczestniczysz w imprezie dziennej i chcesz dodać twist do swojej czarnej sukni, spróbuj nosić kolor, który kontrastuje z czernią.
 • Inne kolory – Jeśli chcesz dodać twist do swojej czarnej sukni, ale nie chcesz nosić jasnych kolorów, spróbuj nosić lakier do paznokci w metalicznym lub błyszczącym wykończeniu.