Dom

Wkład kominkowy do domu jaki wybrać?

Wkłady kominkowe które pomogą Ci utrzymać ciepło tej zimy

Zima zbliża się szybkimi krokami i nadszedł czas, aby zacząć myśleć o utrzymaniu ciepłego i przytulnego domu. Jeśli mieszkasz w starszym domu lub takim, który nie ma zbyt dobrej izolacji, może się okazać, że będziesz drżał przez długie, zimne noce. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby utrzymać ciepło tej zimy bez rozbijania banku. Niedrogim rozwiązaniem jest wkład kominkowy. Zainstalowanie wkładu kominkowego może być fantastycznym sposobem na utrzymanie ciepła tej zimy. Węgiel jak wiemy się kończy. Kominki są znacznie mniej kosztowne niż modernizacja systemu grzewczego, jednocześnie zmniejszając rachunki za ogrzewanie! Sprawdź kalkulacje czy wkład kominkowy jest lepszy niż piec gazowy czy piec na pelet. Ale przy tak wielu dostępnych opcjach, które wkłady kominkowe powinieneś rozważyć możesz nie do końca być świadom tego co wybrać? Oto nasze 5 najlepszych propozycji kominków na zimę.

  • Wkłady kominkowe Ekoprojekt
  • Wkłady kominkowe powietrzne
  • Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym
  • Wkłady kominkowe do rekuperacji
  • Wkłady kominkowe narożne
  • Wkłady kominkowe powietrzne
  • Wkłady kominkowe z płaszczem

Który kominek do domu

Jeśli masz starszy dom z istniejącym kominkiem, który chciałbyś zachować, będziesz chciał wybrać inny wkład kominkowy, który będzie pasował do istniejącego stylu, możesz go albo zmodernizować albo wstawić w inne miejsce. Wiele wkładów jest dostępnych w szerokiej gamie kolorów i materiałów. Od Ciebie zależy jaki wkład kominkowy wybierzesz. Wkłady kominkowe opalane drewnem są najczęstszym typem i występują w różnych stylach, w tym tradycyjnym, rustykalnym i nowoczesnym. Wkłady kominkowy obity cegła również pasuje do większości projektów. W zależności od stylu jaki chciałbyś by panował w Twoim domu, musisz wybrać odpowiedni wkład kominkowy. Jeśli budujesz nowy dom, możesz wybrać projekt kominka, który będzie współgrał z projektem domu, jak również z Twoimi potrzebami grzewczymi. Kominki mogą pomóc w dystrybucji ciepła w całym domu bardziej efektywnie niż sam piec. Najlepsze projekty kominków do efektywnej dystrybucji ciepła to te z szerokimi komorami spalania, prostymi kominami (gdzie przewód kominowy wychodzi z domu).

 

 

Jaki kominek do nowego domu

Jeśli budujesz nowy dom, masz dużą kontrolę nad projektem. To świetny moment, aby wybrać energooszczędny kominek, który zapewni Ci ciepło i pozwoli zaoszczędzić pieniądze przez cały rok. Istnieje kilka rodzajów projektów kominków, które są bardziej energooszczędne niż starsze modele.

Kominek zewnętrzny pozwoli Ci cieszyć się uczuciem ognia opalanego drewnem bez bałaganu wewnątrz domu. Często są one obudowane z szybką i mogą być fantastycznym dodatkiem do salonu lub pokoju. Warto wybrać kominki z płaszczem wodnym by zdecydowanie poprawić ocieplenie całego domu.  Wybór kominków jest dość duży. Mozesz wybrać kominek narożny, kominek do rekuperacji czy powietrzny. Kominek na drewno.

Jaki rodzaj kominka do domu jednopiętrowego

Jeśli mieszkasz w jednopiętrowym domu i chciałbyś mieć tradycyjny kominek z wbudowaną szyba, to taki wkład kominkowy jest świetną opcją. Wkłady kominkowe są zaprojektowane tak, aby pasowały do istniejącego pomieszczenia.  Ozdobne kominki idealnie wypełniają przestrzeń domu jednopiętrowego. Pamiętaj by sprawdzić metraż domu i dobrać kominek odpowiedni do twojego metrażu. Tradycyjne modele wkładów są podobne do kominków wbudowanych zarówno pod względem wyglądu, jak i możliwości rozprowadzania ciepła. Posiadają szerokie paleniska, duże drzwiczki  Poziom ciepła jest regulowany i sprawdza się w większości sytuacji. Dobrym sposobem jest dobranie odpowiedniej kratki kominkowej która pozwoli Ci regulować przepływ powietrza w Twoim domu. Kratka kominkowa wykonana ze stali lub z żeliwa z żaluzją 17×17 to idealna opcja dla małych otworów w kominku. Inne dobre kraki kominkowe do Twojego kominka to:

 

Jaki rodzaj kominka do małego salonu

Jeśli masz mały salon, w którym przydałoby się jeszcze więcej ciepła, wkład kominkowy jest świetnym rozwiązaniem. Mniejsze modele są idealne do mniejszych pomieszczeń i często mają bardzo niski profil. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których nie ma zbyt wiele miejsca na tradycyjny kominek. Wiele mniejszych modeli posiada drzwi po obu stronach, co sprawia, że są bardzo łatwe w obsłudze.  Można je otworzyć z każdej strony, aby uzyskać łatwy dostęp. Ułatwiają również dokładanie drewna . Możesz też wybrać kominek z 1 drzwiami otwieranymi z boku lub z przodu. Mniejsze modele wkładów są przeznaczone do mniejszych pomieszczeń i często będą miały bardzo niski profil. Są świetne do pomieszczeń, w których nie ma zbyt wiele miejsca na tradycyjny kominek. Niektóre mniejsze modele posiadają drzwi po obu stronach, co czyni je bardzo łatwymi w obsłudze. Można je otworzyć z każdej strony, aby uzyskać łatwy dostęp. Ułatwiają również dokładanie paliwa, co może być pomocne, jeśli nie jesteś zbyt wysoki.

Wnioski.

Wkłady kominkowe to atrakcyjny i niedrogi sposób na przywrócenie życia do istniejącego kominka i pomoc w utrzymaniu ciepła tej zimy. Istnieje wiele różnych dostępnych modeli i ważne jest, aby wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Jeśli masz starszy dom z istniejącym kominkiem, będziesz chciał wybrać wkład kominkowy, który będzie pasował do jego stylu. Nowsi właściciele domów mają jeszcze większą kontrolę nad projektem swojego kominka i mogą wybrać energooszczędny model, który zapewni Ci ciepło i pozwoli zaoszczędzić pieniądze przez cały rok! Dzięki tym wskazówkom na pewno znajdziesz idealny wkład kominkowy dla swojego domu.

"Grzanie"Pro"