Dom

Wszystko na temat klimatyzacji w domu i biurze

W tak upalny letni dzień klimatyzatory w biurowcach, a nawet w prywatnych domach prawie zawsze działają z pełną mocą. Większość budynków ma systemy wentylacyjne, a w prywatnych domach wielu uważa, że ​​sama klimatyzacja wystarcza do chłodzenia, filtrowania kurzu i oczyszczania powietrza…

W rzeczywistości klimatyzatory nie zawsze spełniają wszystkie te funkcje (zwłaszcza jeśli klimatyzator nie jest regularnie czyszczony prawidłowo), a instalacja wentylatora wyciągowego nie jest możliwa.  Przyjrzyjmy się roli wentylatora w pomieszczeniu klimatyzacyjnym i zobaczmy, czy konieczne jest zamontowanie wentylatora wyciągowego!

Rola wentylatorów wyciągowych w pomieszczeniach klimatyzowanych

Klimatyzatory domowe są często używane w pomieszczeniach, takich jak sypialnie i biura. Jeśli powietrze w tych zamkniętych przestrzeniach nie jest cyrkulowane, nie można zapewnić wystarczającego dopływu tlenu, a duża ilość brudnego powietrza nie może uciec, co utrudnia przebywanie w pomieszczeniu zbyt długo i powoduje dużo problemów.

1. Konwekcja powietrza

Wentylatory wyciągowe pomagają tworzyć konwekcję, która rozprowadza powietrze wewnątrz i na zewnątrz, pomagając oczyścić powietrze, dostarczając więcej świeżego powietrza z zewnątrz. Dlatego, zdaniem wielu specjalistów od chłodnictwa, podczas instalacji klimatyzatora, zgodnie z przepisami, należy zainstalować wentylator wyciągowy o małej wydajności, który może konwekcyjnie zmieniać powietrze w pomieszczeniu, zasysać gorące i brudne powietrze oraz zapobiegać zanieczyszczeniu powietrza. Pozwoli to zapewnić zdrowie i zapobiec niedotlenieniu powodującemu ból głowy, otępienie, zmęczenie, zawroty głowy.

2. Skuteczna dezodoryzacja

Oprócz znacznego oczyszczenia powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu, zainstalowanie wentylatora wyciągowego może również pomóc w wyeliminowaniu nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniu, zmniejszyć obciążenie klimatyzatora i wydłużyć jego żywotność. Klimatyzacja i oszczędność energii są bardzo ważne.

3. Szybsze chłodzenie

Korzystanie z wentylatora wyciągowego pomaga uzyskać gorące powietrze podczas pracy klimatyzatora, co może pomóc zaoszczędzić jeszcze więcej energii. Uruchamiając wentylator wyciągowy na kilka minut przed uruchomieniem klimatyzatora, pozwoli usunąć bardzo gorące powietrze pod sufitem (gorące powietrze ma tendencję do wzrosnąć wysoko). Dzięki temu pomieszczenie chłodzi się szybciej i wydajniej.

4. Wyeliminuj i odfiltruj czynniki szkodliwe dla zdrowia

Dodanie zestawu zewnętrznego wentylatora wyciągowego, dodaje również filtr powietrza. Toksyczne gazy, które nieumyślnie pojawią się w pomieszczeniu, również szybko wyparują i nie pozostaną w pomieszczeniu przez długi czas. Jeśli nie ma wentylatora wyciągowego, szkodliwe powietrze będzie krążyć w pomieszczeniu przez długi czas, co jest bardzo niebezpieczne. W klimatyzowanym pomieszczeniu jeśli nie ma wentylatora, wilgotność jest niska. Wiemy też, że wilgotność jest bardzo ważna dla organizmu, a zwłaszcza skóry, i sprawi, że skóra będzie szorstka. Może być bardziej niebezpieczna niż infekcja dróg oddechowych.

Podsumowując, dla zdrowia wszystkich członków rodziny, a przynajmniej tych, którzy wchodzą do klimatyzowanego pomieszczenia, lepiej zainstalować niewielki wentylator i umieścić przed przed klimatyzatorem. Zoptymalizuj ekstrakcję szkodliwego powietrza. Pozwala on dostarczać do pomieszczenia tlen i wilgoć. Upewnij się, że wszyscy w środku mają najlepszą przestrzeń do pracy i odpoczynku. Klimatyzacja w domu to dobra decyzja.

Gdzie w domu powinien być zainstalowany wentylator wyciągowy?

Oprócz instalowania wentylatorów wyciągowych w klimatyzowanych pomieszczeniach, wentylatory powinny być również instalowane w salonach, kuchniach i łazienkach, aby zredukować pleśń, usunąć wilgoć i zanieczyszczone powietrze, usunąć brud i kurz. Tłuszcz z gotowania, zapachów zwierząt domowych, dymu papierosowego, toalety, łazienki itp.) pomaga w dobrej cyrkulacji powietrza i utrzymuje w domu źródło świeżego powietrza.

Zalecane miejsca do zainstalowania wentylatora wyciągowego, aby działał lepiej:

  • Pomieszczenie klimatyzacyjne
  • Sypialnia – montowana w rogu
  • Toaleta – zainstalowana w pobliżu toalety
  • Kuchnia – Zamontowana na górze wylotu gorącego powietrza

Po latach badań i rozwoju firma wprowadziła na rynek serię popularnych naściennych i sufitowych wentylatorów wyciągowych, odpowiednich do różnych projektów cywilnych i komercyjnych, w przystępnych cenach . Serwis posprzedażowy wentylatora wyciągowego zdobył zaufanie wielu klientów dzięki doskonałej jakości i jest gotowy do użycia. Wentylator wyciągowy to doskonały i rozsądny wybór dla rodzin szukających świetnego produktu w przystępnej cenie.

Dzięki eleganckiemu wzornictwu wentylatory wyciągowe wnoszą harmonię do współczesnych nowoczesnych pomieszczeń. Wentylatory mogą być stosowane w wielu miejscach, takich jak sypialnie, salony, łazienki, biura, kuchnie lub wszędzie tam, gdzie konieczne jest zamontowanie wentylatora. Jeśli interesuje Cię montaż wentylatora lub klimatyzacji  skorzystaj koniecznie z profesjonalnej firmy. Montaż i serwis klimatyzacji we własnym zakresie może być niebezpieczny.